Seznamte se, tohle je Pacička 🐾

Pacička byla můj první psí parťák a také skvělý kámoš, který mě provázel životem. Letos na Vánoce by oslavila své 13. narozeniny. Bohužel nás však následkem stáří, rakoviny a dalších zdravotních komplikací opustila o něco dříve. 🥺😢 Pacička měla v naší rodině i našich srdcích nezastupitelné místo, proto bych se s Vámi chtěla podělit o její příběh. Ráda bych s Vámi také sdílela některé zkušenosti, které by Vám mohly pomoc při výchově a péči o pejska (nemocného i zdravého). 🐕

Pacička se narodila 20.12.2010 fence Maffie.

Péče o pejska je nejen radost, ale občas také starost. Obzvláště péče o nemocného pejska je někdy pořádně náročná, zejména psychicky. A přestože já jsem již měla zkušenost z doby, kdy taťkova fenka měla cukrovku a museli jsme jí každý den píchat inzulín, s Ťapkou to pro mě bylo jiné, mnohem těžší. Přeci jen to byl můj první pejsek, se kterým jsem byla od štěňátka až do dospělosti. 

 

Dodnes si pamatuji ten den, kdy jsem Pacičku viděla prvně. Byli jsme se jen předběžně podívat na fenku Maffie a jejích 6 štěňátek (Batmana, Flíčka, Borůvku, Hrozinku, Kaštánka a naší Pacičku - tehdy ještě Pralinku), které se narodili 20.12.2010. A přestože bylo jedno štěňátko roztomilejší než druhé, Pacička si nás získala od samého začátku návštěvy. Ihned po příchodu se k nám rozběhla, poté mi začala okusovat prsty a lézt do kabelky. 😍 Takže bylo rozhodnuto a o pár dní později jsme si Pacičku přivedli domů, kde na ní napjatě čekal zbytek rodiny a taťkova fenka Dina.

Jako každý správný Parson Russell Terrier byla i Pacička velmi aktivní, veselá, chytrá a v neposlední řadě milovala jídlo. 😋 Trávila se mnou většinu času a dělala mi společnost během učení, práce nebo třeba pečení a vaření. Obzvláště během vaření se Pacička ráda motala v kuchyni a čekala na nějakou tu odměnu či drobeček, který by spadl na zem. Kvůli tomu jsem začala přemýšlet o pečení a vaření dobrůtek jen pro ni. A tak se zrodila první várka domácích psích sušenek.

Pečení mě vždy bavilo, ale při pečení Pacičce to nebylo jen o odpočinku a vyčištění si hlavy. Jednalo se o čas, který jsem s ní trávila a zároveň pro ní tvořila zdravé dobrůtky, které uspokojily Pacičky mlsný jazýček (vybíravější psa jsem snad ještě nepotkala 😄) i nutriční potřeby. Obzvláště během její nemoci jsme hledali nejrůznější výživové doplňky a potraviny, které by její stav zlepšili nebo alespoň nemoc zpomalili. Sice jsme si všichni byli vědomi, že rakovinu nezastavíme, ale chtěli jsme Pacičce alespoň zajistit co největší pohodlí a vitalitu, aby se netrápila a užila si život až do samého konce. A právě do domácích sušenek a dortíků se dali skvěle zamaskovat různé vitamíny a další medikamenty, když je Pacička nechtěla baštit samostatně.  

Jsem moc ráda, že se s Vámi mohu podělit o jednotlivé zážitky s Pacičkou i recepty na psí dobroty, kterými můžete svým chlupáčům udělat radost a zároveň podpořit jejich zdraví. Pevně doufám, že Vás něčím inspiruji a nebo Vám jinak pomohu.🙂