7 tipů, jak udržet svého psa zdravého během chladných zimních měsíců

od Michaela Adamkova

Psi jsou citliví na chladné počasí stejně jako lidé a je důležité podniknout kroky k prevenci před jejich nachlazením. Některá plemena psů jsou odolnější vůči chladnému počasí než jiná, ale všichni psi mohou trpět při vystavení extrémnímu chladu. Naši chlupatí přátelé zkrátka potřebují trochu té zvláštní péče, aby zůstali v teple, pohodlí a nenastydli.

Zde je několik tipů, jak chránit svého psa před chladem:

  1. Pořiďte svému pejskovi psí kabátek nebo svetr. To pomůže vašemu psovi udržet tělesné teplo.

  2. Berte svého psa dovnitř, když je venku velká zima. Pejsek možná rád skotačí venku a užívá si první sníh, ale může takto velmi rychle nastydnout. To se týká obzvláště štěňat a pejsků, kteří zažívají svou první zimu.

  3. Vyvarujte se procházkám se psem ve velmi chladném počasí. Pokud musíte se psem venčit v mrazu, udržujte procházky krátké a vyhýbejte se zledovatělým nebo zasněženým oblastem.

  4. Chraňte tlapky svého psa. Led, sníh a sůl mohou dráždit tlapky vašeho psa a způsobit jejich popraskání a krvácení. Chcete-li chránit tlapky svého psa, zvažte použití balzámu na tlapky nebo investujte do páru psích bot. Pokud se rozhodnete pro psí botky, ujistěte se, že dobře sedí a nejsou příliš těsné. Měli byste být schopni strčit jeden prst mezi botu a packu vašeho psa.

  5. Buďte opatrní s ledem a sněhem. Psi mohou mít omrzliny na čumáčku a uších, takže je po pobytu venku osušte.

  6. Udržujte svého psa hydratovaného. Je důležité udržovat svého psa hydratovaného ve všech ročních obdobích, ale zejména v zimě. Když je venku zima, je totiž pravděpodobnější, že se váš pes dehydratuje, protože tolik nedýchá. Vezměte s sebou na procházky láhev s vodou a misku a ujistěte se, že má doma přístup k čerstvé vodě.

  7. Sledujte u svého psa - známky stresu z chladného počasí jsou třes, kňučení nebo letargie. Pokud si všimnete některého z těchto příznaků, přiveďte svého psa dovnitř a pomalu ho zahřívejte.

Během zimy také dávejte pozor na nemrznoucí kapalinu! Nemrznoucí směs je sladce chutnající, ale smrtící chemikálie, která může vytéct z aut do louží a na zem. Pokud váš pes vypije nemrznoucí kapalinu, může zemřít. Jestliže máte podezření, že váš pes požil nemrznoucí kapalinu, okamžitě ho vezměte k veterináři.

Dodržováním těchto tipů můžete svému psovi pomoci užít si zimní měsíce a přitom zůstat v bezpečí a teple.