Rooibos čaj: Přírodní antioxidant pro psy

od Michaela Adamkova

Čaj Rooibos je přirozeně bezkofeinový čaj vyrobený z listů keře Rooibos, který roste pouze v úzkém pruhu země v provincii Western Cape v Jižní Africe. Čaj Rooibos má vysoký obsah antioxidantů, což z něj dělá zdravý nápoj pro lidi. Věděli jste ale, že čaj Rooibos je zdravým nápojem i pro psy?


Čaj Rooibos je dobrým zdrojem antioxidantů a bylo prokázáno, že je účinný při prevenci nebo zpomalení progrese rakoviny a srdečních chorob u psů. Antioxidanty jsou pro psy důležité, protože pomáhají chránit tělo před poškozením způsobeným volnými radikály. Volné radikály jsou nestabilní molekuly, které mohou poškodit buňky, což vede ke zdravotním problémům, jako je rakovina či srdeční choroby. Antioxidanty zachytávají volné radikály, neutralizují je a zabraňují tak poškození buněk.

Čaj Rooibos má také protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snížit zánět a bolest u psů s artritidou nebo jinými problémy s klouby.

Pokud hledáte zdravý nápoj pro vás i vašeho psa, je Rooibos čaj skvělou volbou. Je to zdravý zdroj antioxidantů a minerálů a je lahodný a osvěžující. Takže až budete příště v obchodě, vyzvedněte si sáček čaje Rooibos a vyzkoušejte ho. Váš pes to bude milovat! Čaj Rooibos je k dispozici ve formě sypaných listů i čajových sáčků, příprava tedy není vůbec složitá. 

Návod na přípravu a dávkování:

  • 1 čajový sáček nebo 1 čajovou lžičku sypaného čaje zalijte 250 ml horké vody.

  • Nechte louhovat po dobu 3-5 minut.

  • Před podáváním nechte čaj vychladnout. 

  • Uchovávejte v chladničce po dobu až 3 dnů.

  • Dejte svému psovi šálek čaje Rooibos jednou nebo dvakrát denně.

Pokud máte zájem dávat svému psovi čaj Rooibos, je několik věcí, které byste měli mít na paměti. Nejprve se ujistěte, že používáte čistý Rooibos čaj a ne směs, která obsahuje další přísady. Také se ujistěte, že nedáváte svému psovi příliš mnoho čaje, protože to může být škodlivé. Nakonec se vždy poraďte se svým veterinářem, než do jídelníčku svého psa zařadíte něco nového.

Rady ohledně stravování pejska i recepty nejen na psí sušenky s Rooibos čajem najdete v naší nejnovější kuchařce. 👇