Jaká mouka je vhodná pro psy?

od Michaela Adamkova

Mouka je klíčovou složkou psích sušenek a komerčních krmiv, poskytuje totiž potřebnou strukturu a konzistenci. S tolika různými druhy mouky, které jsou nyní k dispozici, však může být obtížné určit, která z nich je pro vašeho chlupatého přítele nejlepší. Jaká mouka je tedy pro psy vhodná?

10 druhů mouky bezpečné pro psy:

  • ovesná mouka,
  • celozrnná mouka,
  • mouka z hnědé a bílé rýže,
  • kokosová mouka,
  • pohanková mouka,
  • čiroková mouka,
  • quinoia mouka,
  • cizrnová mouka,
  • špaldová mouka,
  • mandlová mouka (v malém množství).

Jaká mouka je nejvhodnější do psích sušenek?

Celozrnná mouka

Jednou z možností je celozrnná mouka, která se vyrábí z celozrnných zrn, která byla rozemleta na jemný prášek. Tento typ mouky má vysoký obsah vlákniny a obsahuje základní vitamíny a minerály, což z ní dělá výživnou volbu pro vašeho psa. Celozrnná mouka může pomoci podpořit trávicí zdraví vašeho psa a může dokonce pomoci zlepšit jeho srst a kůži.

Ovesná mouka

Další možností je ovesná mouka, která se vyrábí z mletého ovsa. Ovesná mouka má vysoký obsah bílkovin a vlákniny a je také dobrým zdrojem základních vitamínů a minerálů. Je zvláště dobrou volbou pro psy s citlivým žaludkem, protože je snadno stravitelný a může pomoci snížit zánět v trávicím systému.

Rýžová mouka

Rýžová mouka je další možností, která stojí za zvážení. Tento typ mouky se vyrábí z mleté rýže a je bezlepkový, takže je dobrou volbou pro psy s alergií nebo citlivostí na pšenici či jiné obiloviny. Rýžová mouka má také vysoký obsah vlákniny a může pomoci podpořit trávicí zdraví vašeho psa. Setkat se můžete s 2 druhy: moukou z bílé rýže a moukou z hnědé rýže. 

Kokosová mouka

Kokosová mouka se vyrábí mletím kokosové dužiny, která poskytuje řadu zdravotních benefitů. Kokos je plný antioxidantů, posiluje imunitní systém a poskytuje tělu extra obranu proti škodlivým bakteriím, virům, parazitům a plísním. Kokosová mouka navíc neobsahuje lepek, je tedy vhodná pro psy s alergií nebo citlivostí na obiloviny. Skvělou volbou je také pro psy s diabetem (cukrovkou). 


Nejlepší typ mouky pro psí sušenky bude nakonec záviset na individuálních potřebách a preferencích vašeho psa. Možná by stálo za to experimentovat s různými druhy mouky, abyste zjistili, která z nich vašemu psovi chutná nejvíce a vyhovuje jeho trávení. Než ovšem provedete jakékoli změny ve stravě vašeho psa, je důležité to konzultovat se svým veterinářem.

Další rady ke krmení psů a recepty na psí sušenky najdete v našem průvodci stravováním pejsků. 👇