Jak na parádní fotky vašeho psího kámoše?

od Michaela Adamkova

Všichni víme, že psi jsou nejlepšími přáteli člověka, ale věděli jste, že jsou také skvělými objekty pro fotografování? Pokud chcete zachytit skvělé vzpomínky na svého chlupatého přítele, dnes se s vámi podělím o několik tipů na fotografování psů, díky kterým se budete oba cítit co nejlépe a výsledkem budou překrásné fotky.

Rady a tipy, jak vyfotit vašeho psího mazlíčka a nezbláznit se 

Focením psů se dnes zabývá celá řada fotografů, kteří mají bohaté zkušenosti s psím chováním a vědí, jak pejska zklidnit, udržet na místě a zároveň uvolnit, aby fotky byly pěkné a zároveň přirozené. Nicméně kvůli kvalitní fotce není nutné hned chodit do profi fotoateliéru. Krásné fotky vašeho čtyřnohého chlupáče si můžete vytvořit i sami, jen to chce trochu porozumět svému pejskovi a nikam nespěchat. 

Zde je několik základních rad pro začátečníky:

  1. Za prvé, při fotografování se snažte dostat na jejich úroveň. To vám pomůže lépe zachytit jejich osobnost.

  2. Buďte připraveni na pohyb. Psi jsou notoricky aktivní, takže je důležité být připraven pořídit snímek v okamžiku, kdy se objeví.

  3. Nechte je být sami sebou! Psi jsou plní energie, takže je nechte běhat a hrát si, zatímco je budete fotit. Vzniknou tak přirozené a upřímné snímky, které si určitě budete pamatovat. Zbytečně však pejska nerozdovádějte.

  4. Zpočátku je vhodné fotit ve známém prostředí. Nebo pejskovi nechat dostatek času na očuchání nového prostředí a nesnažit se mu hned dávat povely. V tu chvíli má totiž pejsek na starosti zajímavější věci než pózovat. 

  5. Mějte trpělivost. Psi mohou být nepředvídatelní, takže může trvat několik pokusů, než získáte dokonalou fotografii. Ale vyplatí se to, až uvidíte výsledný produkt a budete se moci ohlédnout za tím, jak jste se společně bavili. 

  6. Pamlsky, jogurt nebo psí paštiku a hračky s sebou! Je to skvělý způsob, jak přimět psa, aby se díval přímo do fotoaparátu.

  7. Nejlepší je přirozené světlo. Pokud je to možné, fotografujte venku na nepřímém slunečním světle. Tím se vyhnete ostrým stínům.

  8. Správné pozadí je klíčové.

  9. Vyzkoušejte různé úhly. Zkuste fotit psa z různých úhlů, včetně shora, z boku a ze země, abyste získali různé perspektivy.

  10. Použijte blesk. Přestože nejlepší je přirozené světlo, v některých případech může být použití blesku velmi užitečné, zejména pokud je pes ve stínu nebo v tmavém prostředí. Nebojte se tedy během focení vyzkoušet blesk.

 

A nakonec se dobře bavte! Psi jsou notoricky hravá stvoření, takže toho využijte a nechte svého psa, aby byl sám sebou. Pravděpodobně vám nakonec poskytne jedny z nejlepších fotografií, jaké jste kdy pořídili.